Keratin Saç Kaynağı

Boncuk Kaynak & Halka Kaynak

Saç Kaynak

Türkiye uygulanan Saç Kaynak yöntemlerinden %90 uygulama oranına sahip en çok uygulanan saç kaynak yöntemidir. En çok uygulanan saç kaynak ünvanı Boncuklu Saç Kaynağı‘nın saç takılması ve saçtan çıkarılmasının çok kolay oluşu ve kullanımını sağlıklı ve pratik olması ” en Çok Uygulanan Saç Kaynak” Yöntemi olmasın da etkisi büyüktür.

Boncuk Kaynağı Nasıl Yapılır?

Boncuk Kaynağı saç tutamlarının etrafından tığ yardımı ile geçirilen “micro ring” adı verilen halkalar yardımıyla saça özel saç kayank pensesi ile sıkıştırarak uygulanır.

Boncuk Kaynak Yaparken Nelere Dikkat etmek Gerekir?

Boncuk Kaynağı uygulamasını yaparken dikkat edilmesi geren en önemli unsur kullanacağınız “micro ring” halkaların saça zarar vermemesidir. Saçınıza takılacak halkalar farklı çeşitlerdedir.

Saç Kaynağında Kullanılan “Micro Ring” Halka çeşitleri

  • İçi Silikonlu Halkalar “micro rings silicone
  • Düz Halkalar “micro rings”
  • İçi Vida Şeklinde olan “screwed micro rings

Boncuk Saç Kaynağının Zararları varmıdır?

Boncuk Saç Kaynağı saç kaynaklarının içerisinde en zararsız olanlarından bir tanesidir. Ancak kullanılan halkalar çok önemlidir. Saç kaynağı için özel tasarlanmış içi silikonlu halkaların kullanılması gerekmektedir.

Saç kaynağı yaptıranların birçoğunda şikâyet ettikleri şey saç kaynaklarının halkaların içersinden kayarak düşmesidir. Bunu nedeni olarak içi düz halkaların kullanılmasıdır. İçi düz halkalar saçları yeterince kavrayamamaktadır ve saçta kayarak düşmektedir. Bu yüzden saç kaynağından şikâyet edenler çoğunluktadır. Bunu önlemek için birçok kişini yapmış olduğu hata ya 2 adet halka takmak ya da içi vidalı halkaları kullanmaktır. Oysa saç kaynak uygulamasında iki adet takılan düz halka saçı iki halka arasında ezmektedir, vidalı halka takma yönteminde ise vidalı halkalar saçı ezmektedir. Bunu önlemek için Uygulanması gereken en sağlıklı ve Doğru yöntem içi SİLİKONLU HALKA BONCUK kullanılması gerekmektedir. Halkaların içerisindeki silikon koruyucu yastık görevi görerek saçların ezilmesini engellemektedir.

Boncuk Kaynağın Sırları Nelerdir.

  • Boncuk Kaynakuygularken içi silikonlu halka kullanın .
  • Kullanacağınız halkanın kalınlığı ile orantın saç tutamlarını halkanın içerisine karıştırınız. Gereğinden az alınan saç tutamları saçınızın kopmasına neden olucaktır. Gerağinden fazla alınan saç tutamları ise saçta potluk yaratacaktır buda suni bir görüntüye neden olur.
  • Saç Kaynağı için alınan tutamları aşşağıa 25 derece bir açıyla sıkıştırın. Kafa yapısına 90 derece   açı ile takılan boncuk kayanaklar saç diplerinde kabarık ve potluk yapar buda saçınızın havaya diplerinden kalmış görünümü verir. Bu görünüm ise saçta kabul edilemez.

Saç Kaynaklarınızı SACH Kaynak Merkezinin Saç Kaynak ve Saç Uzatma Sistemleri uzmanı Murat Kolukırık‘ın ellerine bırakarak güven içerisinde 1. Sınıf saç kaynaklarına sorunsuz sahip olursunuz.

Bir cevap yazın